[personal profile] chytach

Новий спецпредставник США по Україні: "росіянам подобається виглядати "міцним горішком", допоки їм не кинуть справжній виклик".

Пряма мова:
Квітень 2014 року:
"Не можна довіряти тому, що говорить Росія: вона навмисно вводить в оману з приводу того, що відбувається в Україні і того, що в Україні робить Росія.
Коли Росія говорить, що вони згодні на деескалацію, то, як я переконаний, вони мають на увазі, що на деескалацію йдуть США і Україна, дозволяючи Росії робити саме те, що вона робить. На жаль, два найбільш вірогідних сценарії такі: або Росія, діючи нишком, бере під контроль все більше адміністративних будівель і територій, використовуючи спецназ; проводяться референдуми з вимогою визнати їхню [територій] незалежність, а потім вони входять до складу Росії, Росія анексує їх і консолідує. Це один варіант. Інший - намагаючись зробити це, Росія виявляє, що українські правоохоронні органи дають їй відсіч і намагаються відновити контроль над їхньою власною територією; це призводить до конфлікту, кровопролиття, гинуть люди, і Росія використовує це як привід для відкритого введення своїх військ, щоб відновити порядок і захистити російських громадян. Отже, тим або іншим способом, Росія збирається захопити цю територію".

"Рік тому в Україні не було конфлікту. Тепер Росія сфабрикувала війну, яка дозволила їй отримати важелі впливу на Київ і Європу".

Липень 2015 року:
"Угода, підписана в Мінську в лютому, слід називати не мирними домовленостями, а угодою про розподіл України, яке було нав'язано Києву Німеччиною, Росією і Францією. Зараз дотримання цього розділу країни відстежується міжнародною спільнотою за допомогою ОБСЄ. Мінські угоди - не вирішення, а проблема, оскільки фактично вони надають легітимність російському вторгненню в Україні ".

Квітень 2016 року:
"У Росії культивується міф про те, що Північноатлантичний альянс обіцяв ніколи не розширювати свої межі і ніколи не займатися розміщенням військової інфраструктури на території країн, які стають новими членами військово-політичного блоку. Росія вважає, що НАТО загрожує Росії, і вона має право захищати себе і своїх громадян. Росія вважає, що "державний переворот" в Україні стався з вини НАТО і мав на меті зробити Україну частиною блоку. А це означає, що Росія повинна втрутитися і врятувати Україну. Всі ці твердження абсолютно не відповідають дійсності".

"США повинні повною мірою просуватися вперед по ширшої стратегії підтримки України фінансово, зміцнювати київські Збройні Сили, домагатися виведення всіх російських сил і відновлювати суверенітет України над своїми власними територіями. Це важливо не тільки для порятунку Києва, а й для Європи".

"Припинення вогню встановлює міжнародну присутність всередині України, контрольоване Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, для поліцейської лінії контролю і поділу сил. Це рівносильно інституціоналізації замороженого конфлікту всередині України, як у випадку з Абхазією і Південною Осетією в Грузії і Придністров'ям в Молдові. Саме цього і хоче Кремль".

"Захід повинен запропонувати ефективний пакет фінансової допомоги для України, в тому числі залучивши МВФ, але додавши пряму підтримку США і ЄС. Такі кошти будуть пов'язані із здійсненням Києвом економічних і політичних реформ в боротьбі з корупцією, впровадженням прозорості та поліпшенням ділового клімату.
Вкрай важливо, щоб частина України, яка залишається вільною[від російської окупації], була процвітаючою і стійкою".

"Коли справа доходить до військової допомоги, час для півзаходів завершується. Ми повинні зробити повномасштабні зусилля по навчанню, оснащенню і консультуванню українських сил оборони. Це повинно включати поставку високотехнологічних протитанкових, контрбатарейних і зенітних систем, передачу розвідданих, скерування військових радників безпосередньо до Міністерства оборони України".

"Захід повинен також надати обладнання і радників, щоб допомогти Україні відновити контроль над своїм міжнародним кордоном з Росією. Україна сьогодні навіть не має доступу до всього кордону".

"Європейському союзу і Сполученим Штатам слід також продовжувати підвищувати ставки санкцій відносно Росії".

"Ми повинні ввести в дію превентивні сили НАТО в Балтії, Грузії, Молдові, Румунії та Західній Україні поряд з Придністров'ям. Ми не повинні помилятися, як в Криму і на сході України, і чекати, поки Росія почне підривні військові дії".

"Західні лідери повинні бути готові до того, що Росія ще більше загострить ситуацію. Москва може прагнути відкрити нові фронти за допомогою етнічних демонстрацій в країнах Балтії або відключень енергії".

"Тільки завдяки рішучості, навіть під ескалацією, ми можемо переконати Путіна в тому, що втрати для нього особисто і для Росії нестерпні. І тільки тоді в України є шанс відновити стійкий мир".

"Загрозою номер один для НАТО є брак політичної волі. У нас є всі можливості, щоб захистити себе і використовувати свої сили на сприяння миру і стабільності не тільки в Європі, але і в світі. Однак немає бажання цього робити: ні в Західній Європі, ні в США, ні в Центральній Європі. Щоб зупинити Путіна ми зробили мінімум. Ми продовжуємо говорити про деескалацію та шляхи виходу з ситуації, проте це лише заохочує Путіна в подальших кроках. Я не бачу, що у нас є політична воля, щоб дійсно зупинити його. Чи можемо ми впоратися з військовою міццю Росії? Звичайно. Чи могли б ми забезпечити набагато більшу підтримку Україні в її бажанні захистити себе? Звичайно. Чому цього не відбувається? Тому що існує страх конфронтації і небажання платити за неї відповідну ціну".

"Росія намагається зруйнувати порядок, встановлений після "холодної війни" в Європі, змінюючи кордони з використанням військової сили. Російські війська окупували частину України, Грузії і Молдови, і нахабно демонструючи силу, Росія просто анексувала Кримський півострів".

"Україна - суверенна країна, вона має повне право захищатися. Так, деякі країни, такі як Німеччина і США заявили, що не надаватимуть летального озброєння, але це вибір кожної окремої країни. Україна його повинна вимагати, оскільки це показує, які ставки зроблено і що робить Росія".
 
Біографія:
Волкер закінчив школу міжнародних відносин в Університеті Джорджа Вашингтона і почав свою кар'єру як аналітик ЦРУ в 1986 році. У 1988 році він приєднався до Держдепу як службовець зовнішньої служби, в ході якої аж до 1998 року працював юристом в складі команди Маккейна. Сам Маккейн, як відомо, є одним із найзатятіших і послідовних ворогів Володимира Путіна, якого він на публічному рівні неодноразово називав "вбивцею". У 1998 році Волкер став першим секретарем місії США в НАТО, а в 1999 році обійняв посаду заступника директора кабінету Генсека НАТО Джорджа Робертсона, де прослужив до 2001 року. Потім він став в.о. директора з європейських та євразійських справ Ради національної безпеки і керував підготовкою США до саміту країн-учасниць НАТО в Стамбулі 2004 року і Празького саміту 2002 року. У липні 2005 року він зайняв пост заступника помічника держсекретаря з європейських та євразійських справ, а згодом був призначений Постійним представником Сполучених Штатів в НАТО в липні 2008 року президентом Джорджем Бушем.

У 2011 році він приєднався до групи компаній BGR Group, лобістської компанії і інвестиційного банку у Вашингтоні, де очолив міжнародну групу компаній. Саме цю лобістську компанію в минулому році найняла адміністрація президента Петра Порошенка для просування українських інтересів у Вашингтоні після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах. При цьому, засновника компанії BGR Group Хейлі Барбура вважають наближеним до Трампа.

У той же час, сам Волкер давав не надто схвальні оцінки самому Трампу, коли той був ще кандидатом в президенти. У травні 2016 року Курт Волкер висловлювався про нього з часткою скепсису, припустивши, що той в разі перемоги на президентських виборах "закриє одне око на анексію Криму", щоб "вести справи з російським лідером". У серпні минулого року Волкер, коментуючи можливу перемогу Трампа на виборах, відзначав, що в США існує потужна система стримувань і противаг, яка спрацює, якщо Трамп стане президентом, проте невідомо, скільки загроз, які він використовує в якості гасел в передвиборній гонці, він дійсно спробує втілити в політиці.

Date: 12/07/2017 15:40 (UTC)
jonathan_simba: (Default)
From: [personal profile] jonathan_simba
Яструб, відразу видно! Наша людина!

Date: 12/07/2017 15:53 (UTC)
jonathan_simba: (Default)
From: [personal profile] jonathan_simba
Вживу теж справляє непогане враження. Дай Бог, аби appearance не розійшовся з behavior. :)

Profile

chytach

September 2017

M T W T F S S
     123
456 78910
111213141516 17
18 192021222324
252627282930 

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated 24 Sep 2017 08:38
Powered by Dreamwidth Studios