[personal profile] chytach

Новий спецпредставник США по Україні: "росіянам подобається виглядати "міцним горішком", допоки їм не кинуть справжній виклик".

Пряма мова:
Квітень 2014 року:
"Не можна довіряти тому, що говорить Росія: вона навмисно вводить в оману з приводу того, що відбувається в Україні і того, що в Україні робить Росія.
Коли Росія говорить, що вони згодні на деескалацію, то, як я переконаний, вони мають на увазі, що на деескалацію йдуть США і Україна, дозволяючи Росії робити саме те, що вона робить. На жаль, два найбільш вірогідних сценарії такі: або Росія, діючи нишком, бере під контроль все більше адміністративних будівель і територій, використовуючи спецназ; проводяться референдуми з вимогою визнати їхню [територій] незалежність, а потім вони входять до складу Росії, Росія анексує їх і консолідує. Це один варіант. Інший - намагаючись зробити це, Росія виявляє, що українські правоохоронні органи дають їй відсіч і намагаються відновити контроль над їхньою власною територією; це призводить до конфлікту, кровопролиття, гинуть люди, і Росія використовує це як привід для відкритого введення своїх військ, щоб відновити порядок і захистити російських громадян. Отже, тим або іншим способом, Росія збирається захопити цю територію".

"Рік тому в Україні не було конфлікту. Тепер Росія сфабрикувала війну, яка дозволила їй отримати важелі впливу на Київ і Європу".

Липень 2015 року:
"Угода, підписана в Мінську в лютому, слід називати не мирними домовленостями, а угодою про розподіл України, яке було нав'язано Києву Німеччиною, Росією і Францією. Зараз дотримання цього розділу країни відстежується міжнародною спільнотою за допомогою ОБСЄ. Мінські угоди - не вирішення, а проблема, оскільки фактично вони надають легітимність російському вторгненню в Україні ".

Квітень 2016 року:
"У Росії культивується міф про те, що Північноатлантичний альянс обіцяв ніколи не розширювати свої межі і ніколи не займатися розміщенням військової інфраструктури на території країн, які стають новими членами військово-політичного блоку. Росія вважає, що НАТО загрожує Росії, і вона має право захищати себе і своїх громадян. Росія вважає, що "державний переворот" в Україні стався з вини НАТО і мав на меті зробити Україну частиною блоку. А це означає, що Росія повинна втрутитися і врятувати Україну. Всі ці твердження абсолютно не відповідають дійсності".

"США повинні повною мірою просуватися вперед по ширшої стратегії підтримки України фінансово, зміцнювати київські Збройні Сили, домагатися виведення всіх російських сил і відновлювати суверенітет України над своїми власними територіями. Це важливо не тільки для порятунку Києва, а й для Європи".

"Припинення вогню встановлює міжнародну присутність всередині України, контрольоване Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, для поліцейської лінії контролю і поділу сил. Це рівносильно інституціоналізації замороженого конфлікту всередині України, як у випадку з Абхазією і Південною Осетією в Грузії і Придністров'ям в Молдові. Саме цього і хоче Кремль".

"Захід повинен запропонувати ефективний пакет фінансової допомоги для України, в тому числі залучивши МВФ, але додавши пряму підтримку США і ЄС. Такі кошти будуть пов'язані із здійсненням Києвом економічних і політичних реформ в боротьбі з корупцією, впровадженням прозорості та поліпшенням ділового клімату.
Вкрай важливо, щоб частина України, яка залишається вільною[від російської окупації], була процвітаючою і стійкою".

"Коли справа доходить до військової допомоги, час для півзаходів завершується. Ми повинні зробити повномасштабні зусилля по навчанню, оснащенню і консультуванню українських сил оборони. Це повинно включати поставку високотехнологічних протитанкових, контрбатарейних і зенітних систем, передачу розвідданих, скерування військових радників безпосередньо до Міністерства оборони України".

"Захід повинен також надати обладнання і радників, щоб допомогти Україні відновити контроль над своїм міжнародним кордоном з Росією. Україна сьогодні навіть не має доступу до всього кордону".

"Європейському союзу і Сполученим Штатам слід також продовжувати підвищувати ставки санкцій відносно Росії".

"Ми повинні ввести в дію превентивні сили НАТО в Балтії, Грузії, Молдові, Румунії та Західній Україні поряд з Придністров'ям. Ми не повинні помилятися, як в Криму і на сході України, і чекати, поки Росія почне підривні військові дії".

"Західні лідери повинні бути готові до того, що Росія ще більше загострить ситуацію. Москва може прагнути відкрити нові фронти за допомогою етнічних демонстрацій в країнах Балтії або відключень енергії".

"Тільки завдяки рішучості, навіть під ескалацією, ми можемо переконати Путіна в тому, що втрати для нього особисто і для Росії нестерпні. І тільки тоді в України є шанс відновити стійкий мир".

"Загрозою номер один для НАТО є брак політичної волі. У нас є всі можливості, щоб захистити себе і використовувати свої сили на сприяння миру і стабільності не тільки в Європі, але і в світі. Однак немає бажання цього робити: ні в Західній Європі, ні в США, ні в Центральній Європі. Щоб зупинити Путіна ми зробили мінімум. Ми продовжуємо говорити про деескалацію та шляхи виходу з ситуації, проте це лише заохочує Путіна в подальших кроках. Я не бачу, що у нас є політична воля, щоб дійсно зупинити його. Чи можемо ми впоратися з військовою міццю Росії? Звичайно. Чи могли б ми забезпечити набагато більшу підтримку Україні в її бажанні захистити себе? Звичайно. Чому цього не відбувається? Тому що існує страх конфронтації і небажання платити за неї відповідну ціну".

"Росія намагається зруйнувати порядок, встановлений після "холодної війни" в Європі, змінюючи кордони з використанням військової сили. Російські війська окупували частину України, Грузії і Молдови, і нахабно демонструючи силу, Росія просто анексувала Кримський півострів".

"Україна - суверенна країна, вона має повне право захищатися. Так, деякі країни, такі як Німеччина і США заявили, що не надаватимуть летального озброєння, але це вибір кожної окремої країни. Україна його повинна вимагати, оскільки це показує, які ставки зроблено і що робить Росія".
 
Біографія:
Волкер закінчив школу міжнародних відносин в Університеті Джорджа Вашингтона і почав свою кар'єру як аналітик ЦРУ в 1986 році. У 1988 році він приєднався до Держдепу як службовець зовнішньої служби, в ході якої аж до 1998 року працював юристом в складі команди Маккейна. Сам Маккейн, як відомо, є одним із найзатятіших і послідовних ворогів Володимира Путіна, якого він на публічному рівні неодноразово називав "вбивцею". У 1998 році Волкер став першим секретарем місії США в НАТО, а в 1999 році обійняв посаду заступника директора кабінету Генсека НАТО Джорджа Робертсона, де прослужив до 2001 року. Потім він став в.о. директора з європейських та євразійських справ Ради національної безпеки і керував підготовкою США до саміту країн-учасниць НАТО в Стамбулі 2004 року і Празького саміту 2002 року. У липні 2005 року він зайняв пост заступника помічника держсекретаря з європейських та євразійських справ, а згодом був призначений Постійним представником Сполучених Штатів в НАТО в липні 2008 року президентом Джорджем Бушем.

У 2011 році він приєднався до групи компаній BGR Group, лобістської компанії і інвестиційного банку у Вашингтоні, де очолив міжнародну групу компаній. Саме цю лобістську компанію в минулому році найняла адміністрація президента Петра Порошенка для просування українських інтересів у Вашингтоні після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах. При цьому, засновника компанії BGR Group Хейлі Барбура вважають наближеним до Трампа.

У той же час, сам Волкер давав не надто схвальні оцінки самому Трампу, коли той був ще кандидатом в президенти. У травні 2016 року Курт Волкер висловлювався про нього з часткою скепсису, припустивши, що той в разі перемоги на президентських виборах "закриє одне око на анексію Криму", щоб "вести справи з російським лідером". У серпні минулого року Волкер, коментуючи можливу перемогу Трампа на виборах, відзначав, що в США існує потужна система стримувань і противаг, яка спрацює, якщо Трамп стане президентом, проте невідомо, скільки загроз, які він використовує в якості гасел в передвиборній гонці, він дійсно спробує втілити в політиці.

From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

chytach

September 2017

M T W T F S S
     123
456 78910
111213141516 17
18 192021222324
252627282930 

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated 24 Sep 2017 08:42
Powered by Dreamwidth Studios